8 września 2017 wybraliśmy się z wizytą do Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. W ramach tych niecodziennych zajęć dzieci pod kierunkiem pani przewodnik zobaczyły ekspozycję poświęconą historii szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym. W muzeum zobaczyliśmy tradycyjne łodzie rybackie z okolic Zalewu, w tym żakówki, 10 metrowy barkas oraz ślizg lodowy – Ludowy 8. Bardzo okazale prezentował się oryginalny warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów i kompletny zespół narzędzi szkutniczych z przełomu XIX i XX wieku. Dzieci były bardzo zaciekawione i zainteresowane niezwykłymi i cennymi przedmiotami znajdującymi się w muzeum. Chciały wszystkiego dotknąć, a pani przewodnik zasypana została mnóstwem pytań. Wycieczka stanowiła niezwykłą lekcję historii, która na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków. Dodatkową atrakcją była wizyta w porcie w Kątach Rybackich, spotkanie z rybakami oraz wspólna fotografia przy ławeczce rybaka. Na zakończenie pojechaliśmy nad morze w Kątach Rybackich.