06.10.2017 Biedronki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych ,,Mleczna kraina”. Prowadzące, w ludowych strojach  przeprowadziły warsztaty promujące zdrowy styl życia, polską tradycję oraz właściwy stosunek do zwierząt gospodarskich. Największą atrakcją była koza, dzieci miały okazję obserwować pokaz ręcznego dojenia kozy, a chętne Biedronki same mogły wykonać tę czynność.  Zapoznały się z gospodarczym procesem powstawania twarogu i masła. Samodzielnie wykonały masło w małej, specjalnie w tym celu skonstruowanej maselnicy. Dzieci miały też możliwość zobaczyć tradycyjne narzędzia do ręcznego wyrobu masła i twarogu: maselnica, cedzidło, garnki kamionkowe, drewniane kanki, łyżki itp. Warsztaty ,,Mleczna kraina” to wspaniała przygoda dla dzieci. Mogły one nie tylko obserwować, ale działać i samodzielnie doświadczać by potem dzielić się swoimi przeżyciami z bliskimi.