Grudzień to miesiąc przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, przeżywamy go w sposób szczególny, myślimy o prezentach i często przenosimy się myślami do miejsca, w którym moglibyśmy spotkać Świętego Mikołaja. Wszystkie dzieci wiedzą, że Święty Mikołaj mieszka w odległej Laponii. Ale czy tylko tam? Okazuje się, że znaleźć go można również i w Polsce. Na swoją siedzibę wybrał niewielką wioskę na Kaszubach.
        15 grudnia 2017 r. z „Motylkami” wybraliśmy się na wycieczkę do Drzewiny – „Przystanek Świętego Mikołaja”. Na miejscu czekał na nas Elf-przewodnik. Naszą podróż rozpoczęliśmy od oglądania zwierząt w szopce (kozy, osiołek, kucyk). Następnie zwiedziliśmy wioskę lapońską, gdzie przy ognisku i korzennym napoju, gawędziarz opowiedział nam o zwyczajach samów. W igloo obejrzeliśmy film pt. „Jak powstają bombki?”. A potem wzięliśmy udział w warsztatach: zdobienie bombek i stroików świątecznych. Na zakończenie najważniejszy punkt programu… spotkanie ze Świętym Mikołajem, które minęło w miłej, magicznej atmosferze. Na twarzach dzieci pojawił się szczery uśmiech i największe szczęście: „Mikołaju, Ty jesteś prawdziwy!!!” 😀 Nawiązała się miła pogawędka. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że się poprawią, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu. Po obdarowaniu przez Mikołaja „magicznymi” cukierkami, po przytuleniu się do niego… przeszczęśliwe, uradowane dzieci mogły wrócić do swoich domków.

Kategorie: Grupy