Warsztaty kuchni wielkanocnej rozpoczęły się od opowieści o zwyczajach i tradycji wielkanocnej.  Pan Krzysztof opowiedział dzieciom jakie potrawy sporządzano w Polsce i na Żuławach. Z wcześniej przygotowanego ciasta dzieci sporządzają mazurki samodzielnie. Każde dziecko wykonało swój mazurek, który następnie wędruje do wypieku . W drugiej części warsztatów, każde dziecko pomalowało woskiem na zimno swoją pisankę , a następnie zabarwiały ją tradycyjnie wywarem z łupin cebuli. Na koniec nasz gość opowiedział dzieciom baśń związaną z Wielkanocą, oraz zaśpiewał piosenki przy akompaniamencie gitary. Każde dziecko zabiera do domu własnoręcznie zrobionego mazurka i pisankę, które uświetnią Wielkanocny stół.

warsztaty wielkanocne