Drodzy Rodzice!

Pragniemy zachęcić Was dzisiaj do uczestnictwa w projekcie: „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami.

Nasz grupowy Miś będzie wędrował od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi i dziecku na dobranoc. Łatwe, prawda? Zapewne co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu, tym razem towarzyszyć Wam będzie pluszowy Gość.

Po przeczytaniu bajki lub wiersza dziecku i misiowi prosimy Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Na karcie: „Tu byłem” proszę wpisać imię dziecka, pomóc odrysować jego dłoń i zachęcić Waszą pociechę do wykonania rysunku do przeczytanego utworu. Wpiszcie tytuł bajki/ książeczki którą przeczytaliście. Wierzymy, że będzie to dla Was wspaniała zabawa 🙂 Prosimy, by Miś i dzienniczek nie był u Was zbyt długo i wrócił do nas, do naszego przedszkola na trzeci dzień. Przecież każde dziecko będzie chciało zaprosić go do swojego domu. A może któraś mama, babcia lub ciocia uszyje dla naszego Misia jakieś ubranko! Byłoby wspaniale!

Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.”

Prosimy Was zatem, zaproście to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.

Pozdrawiamy serdecznie

Beata Kompiel i Mirosława Florkowska