Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Nasza przedszkolna wigilia odbyła się w piątek 20 grudnia. Z tej okazji dzieci z grupy Pszczółek przygotowały Jasełka , które uświetniły nam ten miły przedświąteczny czas. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem przy wigilijnym stole.
Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
Celem takiej uroczystości jest integracja dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju przypomnienie nazw potraw świątecznych oraz wspólne kolędowanie.

Wigilia-Żabki
Kategorie: Grupy