Porównywanie cech jajka ugotowanego i surowego.

Drodzy rodzice, jeżeli będziecie robić jajecznicę pokażcie dzieciom z czego składa się jajko. (żółtko, białko, skorupka) Pokażcie też dzieciom, jak wygląda w środku jajko ugotowane na twardo. Włóżcie kilka przedmiotów  do woreczka lub reklamówki np. jajko ugotowane na twardo, mandarynka, cebula, ogórek, jabłko.  Dzieci wkładają rękę do woreczka (nie podglądają) i po kształcie  za pomocą dotyku rozpoznają,  co jest w środku.

Drogie dzieci! Ugotowane jajko ozdóbcie  mazakami, farbkami, barwnikami, naklejkami według własnego pomysłu. To będzie wasza pisanka na wielkanocny stół. Życzymy dużo kreatywności przy tworzeniu pisanki! Podczas pracy słuchajcie i śpiewajcie piosenkę „Wielkanocna zabawa”.

Chętne dzieci zapraszam do „wielkanocnego eksperymentowania z jajkami”. Przebieg w filmiku: