Czwartek: Cele: Dziecko: ogląda filmik, zapoznaje się z miejscami najbardziej lubianymi w naszym regionie; zapoznaje się z nazwami naszego regionu – Żuławy i Mierzeja; wzbogaca wiadomości na temat swojego regionu; wypowiada się na temat swojego regionu; tłumaczy dlaczego przyjeżdża tu wielu turystów; starannie koloruje muszelki; poprawia po śladzie; określa miejsce, w którym znajdziemy muszle – nad morzem, na plaży;

  1. Wycieczka wirtualna po naszym regionie. Zadanie dla dziecka- Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę ale taką wirtualną. Obejrzyj film edukacyjny o naszym regionie a następnie spróbuj powiedzieć z czego słynie nasz region i dlaczego odwiedza go wielu turystów?

https://www.youtube.com/watch?v=-R7lnNK07S4

Zadanie dla dziecka – Popraw muszle po śladzie a następnie je pokoloruj  („nie wyjeżdżaj za linię”). Zastanów się i powiedz w jakiej okolicy naszego regionu znajdziemy takie muszelki? 

Kategorie: Żabki 2019