Dziś przygotowałyśmy dla Was wiersz do nauki Bożeny Formy „Łąka”.

Prosimy o pomoc rodziców aby czytali Wam po dwie linijki wiersza a wy powtarzacie. Wiersz jest króciutki i bardzo przyjemny.

Łąka B. Forma

Drugim zadaniem na dziś jest zabawa przy piosence „Wiosna na łące”.

piosenka o łące

Zwrotka I                                                                                                            Dziś na łące przyszła Wiosna w kwiecistej sukience-dzieci biegają machając rękoma,                                                                                                       budzi maki i stokrotki, jaskry i kaczeńce- dzieci dotkają palcem do dywanu wielokrotnie naśladując budzenie się kwiatów,

Refren:                                                                                                               Ptaki trele wyśpiewują -dzieci maszerują po kole,                                               świeci ciepłe słońce- zatrzymują się, poruszają dłońmi uniesionymi w górę,         w rosie kąpią się biedronki, wiosna już na łące- wykonują obrót wokół siebie, wykonuje ukłon w kierunku środka koła.

Zwrotka II                                                                                                          Świerszcz zielone stroi skrzypce, da dziś pierwszy koncert- naśladują granie na skrzypcach.                                                                                           Tańczą pszczoły i motyle, żabki i chrabąszcze- naśladujemy taniec jednocześnie  machając rękoma naśladując machanie skrzydeł.

Refren jak wyżej.

Zwrotka III                                                                                                        Tak się wszyscy cieszą wiosną- podnoszą ręce na biodra, wykonują podskoki w miejscu,                                                                                                      tańczą i śpiewają, nawet krecik wyszedł z norki- miarowo klaszczą, biegną w miejscu drobnymi kroczkami, dłonie -łapki kreta trzymają przed siebie,              z myszką pląsa żwawo-małymi kroczkami wykonują obrót wokół siebie.

A to piękna zdjęcia Jasia B. podczas wtorkowych zajęć.    BRAWO!!!

Życzymy Słonecznej i ciepłej środy!