Witajcie ,,Biedroneczki”

Dzisiaj czas na ćwiczenia artykulacyjne i ruchowe na podstawie rymowanki Iwony Fabiszewskiej „Wakacyjne plany”. Opis zabawy w załączniku.

Rymowanka i zabawa ruchowa

A teraz zapraszamy Was do zajęcia matematycznego ,,Wakacyjne bagaże”.

Cele: rozwijanie umiejętności liczenia, klasyfikowanie przedmiotów ze względu na ich przynależność.

Potrzebujemy: małą walizkę lub torbę, przedmioty związane z wakacjami np. okulary przeciwsłoneczne, łopatkę do piasku, piłkę plażową, czapkę z daszkiem, 5 foremek, 3 małe piłeczki , dmuchane koło do pływania. itp.

Dzieci wyjmując przedmioty z walizki, segregują je, układają obok siebie te, których przeznaczenie jest takie samo.  Określają do czego służą (do zabawy, do pływania, do ochrony przed słońcem). Liczą przedmioty.

Teraz, drogie dzieci, weźcie kartę pracy (strona 58)

Wymieńcie rzeczy, które pakuje do walizki Olek. Czy wszystkie będą potrzebne podczas wakacyjnego wyjazdu? Policzcie spodenki, koszulki, czapki, pary skarpetek i pary butów. Wykonajcie zadania z tej strony. Następnie wykonajcie zadania na stronie 59.  Policzcie stroje kąpielowe, spódniczki, koszulki, kapelusze, pary skarpetek. Zastanówcie się, czy wszystkie będą Adzie potrzebne. Powodzenia!