Środa:) – Dziecko: odpowiada na pytania dotyczące piosenki: O czym opowiada piosenka? − Co wkładamy na głowę, wsiadając na rower? Czy rowerem możemy jechać wszędzie, gdzie chcemy? − O czym należy pamiętać, jeżdżąc na rowerze?- maluje na podkładzie z gazy na zadany temat,  opowiada o swoich wymarzonych wakacjach.

1. Dzisiaj posłuchajcie piosenki Śpiewające Brzdące – Wakacje z rowerem. Odpowiedzcie na pytania:  O czym opowiada piosenka? − Co wkładamy na głowę, wsiadając na rower? Czy rowerem możemy jechać wszędzie, gdzie chcemy? − O czym należy pamiętać, jeżdżąc na rowerze?

2. Zadanie dla dziecka- praca plastyczna: Moje wymarzone wakacje – malowanie na podkładzie z gazy.

Do wykonania tego zadanie będą  potrzebne: kartka z bloku technicznego, klej, farby plakatowe, pędzel, gaza opatrunkowa.

Proszę by dziecko wyjaśniło co to są wakacje i podało kilka skojarzeń ze słowem wakacje.

Nowa technika pracy – malowanie na gazie.  Proszę, aby dzieci namalowały miejsce, do którego najchętniej pojechałyby podczas wakacji.

Instrukcja:  Kartkę z bloku technicznego dzieci pokrywają klejem. Na całej powierzchni kartki przyklejają gazę. Na tak przygotowanym podłożu malują farbami plakatowymi na temat Moje wymarzone wakacje. Powodzenia!