Witam :)„Moje wymarzone wakacje” to pomysł na dziś w ramach edukacji plastycznej czyli malujemy farbami. Zaczniemy od opowieści ruchowej:

Nad morzem

–  Bardzo lubię podróżować. Zbliża się czas wakacji. Zapraszam was nad morze. Pakujemy plecaki, zakładamy wygodne buty i wyruszamy – dzieci wstają, naśladują zakładanie plecaka i maszerują.

– Wsiadamy do pociągu – zajmują miejsca w pociągu i przemieszczają się w nim.

– Jesteśmy nad morzem. Idziemy na plażę – rozbiegają się w dowolne strony.

– Wsłuchujemy się w szum morza – nasłuchują raz jednym, raz drugim uchem przykładając do niego dłoń.

– Nadmuchujemy koła do pływania – naśladują nadmuchiwanie.

– Idziemy się kąpać, skakać przez fale – podskoki obunóż.

– Pływamy – naśladowanie rękami ruchów wykonywanych podczas pływania żabką.

– Jesteśmy bardzo zmęczeni, idziemy spać – dzieci leżą na dywanie.

W górach

– Pakujemy namiot i plecak, wyruszamy w góry. Lecimy samolotem. – dzieci wyciągają ręce na boki i na palcach biegną w różne strony.

– Lądujemy – przechodzą do przysiadu.

– Idziemy górską ścieżką. Słuchamy śpiewu ptaków –  dzieci naśladują dzięcioła (stuk – puk), kukułkę (ku – ku).

– Nagle, ojej! Potykamy się o wystający kamień. Boli nas kolano. Musimy je rozmasować – dzieci rozcierają kolana.

– Jesteśmy na szczycie. Jaki piękny widok – rozglądają się.

– Na pamiątkę zrobimy zdjęcie – dzieci pozują, dorosły występuje w roli fotografa.

Nad jeziorem.

Najpierw pływamy kajakiem – siad w rozkroku, naśladowanie ruchów wioseł.

– Potem płyniemy żaglówką. Wieje silny wiatr i wydyma żagle – dzieci dmuchają naśladując wiatr, bez wydymania policzków.

– Łowimy ryby – przysiad, naśladowanie trzymania wędki.

– Kąpiemy się w jeziorze – naśladowanie ruchów obrazujących chlapanie wodą.

To kilka moich podpowiedzi co można ująć w swojej pracy plastycznej, niech Twoje dzieło odzwierciedla Twoje wakacyjne marzenia. Pamiętaj o prawidłowym rozplanowaniu  pracy na kartonie lub folii spożywczej którą można rozmieścić w plenerze między drzewami. To ciekawa propozycja zabawy plastycznej .Wyzwalamy własną kreatywność i pomysłowość tworząc pracę” Moje wymarzone wakacje” za pomocą farb. Do współpracy możesz zaprosić swoich bliskich, albo samo sobie świetnie poradzisz z tym wyzwaniem.

Powodzenia:)

Kolejna propozycja na dziś to FIT KIDS – TRENING CARDIO dla RODZICÓW Z DZIEĆMI w ramach ćwiczeń ruchowych.

Takie ćwiczenia kształtują sylwetkę i poczucie harmonijnego rozwoju Twojego ciała przy muzyce. Ćwicząc wzmacniamy i kształtujemy całą sylwetkę, rozwijamy koordynację słuchowo- ruchową. To bardzo ważne do dbania o swoją sprawność fizyczną.