Bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji

Drodzy Rodzice, porozmawiajcie z dziećmi na temat bezpiecznych zabaw w czasie wakacji: nad wodą, na plaży, podczas spacerów, w górach, w mieście, w gospodarstwie wiejskim z wykorzystaniem ilustracji. Prosimy, by przypomnieć dzieciom numery alarmowe. (dzieci mają pamiętać jeden numer alarmowy –112 – uczyliśmy się go w przedszkolu)

Prosimy utrwalić z dziećmi znajomość imienia, nazwiska, nazwy ulicy, numeru domu i mieszkania oraz nazwy miejscowości, w której mieszkają.

„Wakacje w górach”

Potrzebujemy: kartę pracy nr 28 (wyprawka) lub sami narysujcie ołówkiem albo czarną kredką owieczki i baranki, chmurki, słoneczko. Poza tym przygotujcie kredki, klej i  watę. Możecie tez wykorzystać kolorowankę.

– Kolorujemy niebo i łąkę.

– Wykonujemy niewielkie kulki z waty.

– Wyklejamy kulkami kształty owiec i baranków pasących się na górskiej łące.

KOCHANE BIEDRONECZKI

Wszystkie zajęcia w edukacji zdalnej opracowywały dla Was wasze Panie – pani Mirka i pani Beatka. 😀 Pa,pa!