TEMATY KOMPLEKSOWE W MIESIĄCU WRZEŚNIU:

1. WITAJCIE W PRZEDSZKOLU – realizowany od 01.09.2020 do 04.09.2020
  2. DROGA DO PRZEDSZKOLA- realizowany od 07.09.2020 do 11.09.2020
  3. KOLEŻEŃSKOŚĆ – realizowany od 14.09.2020 do 18.09.2020
  4. JESIENNA PRZYRODA – realizowany od 21.09.2020 do 25.09.2020
  5. LEŚNE ODGŁOSY-realizowany od 28.09.2020 do 02.10.2020ZALECANE WARUNKI I SPOSOBY REALIZACJI NA MIESIĄC WRZESIEŃ:

Dziecko:

• nazywa pomieszczenia znajdujące się w przedszkolu i wie, do czego one służą, − rozpoznaje swój znaczek. − wymienia imiona kolegów i koleżanek z grupy, − wykonuje podstawkę na wizytówkę. − dostrzega podobieństwa i różnice w wyglądzie kolegów (koleżanek), potrafi je określić, − wymienia zwyczaje panujące w przedszkolu. − wymienia zasady obowiązujące w przedszkolu, stara się ich przestrzegać, − wyraża muzykę ruchem. − dzieli słowa na sylaby, − rozpoznaje i nazywa różne rodzaje papieru, tworzy kompozycje plastyczne.
    • rozpoznaje na ulicy zachowania prawidłowe i nieprawidłowe, − przechodzi prawidłowo przez jezdnię. − rozpoznaje pasy i znak przejścia dla pieszych, − aktywnie uczestniczy w ćwiczeniach gimnastycznych. − rozpoznaje i nazywa różne pojazdy, − powtarza usłyszany rytm; ilustruje piosenkę ruchem. − rozpoznaje i nazywa samochody specjalistyczne, − określa pierwszą głoskę w nazwach zdjęć i obrazków, − nazywa i kreśli linie: pionowe, poziome i ukośne.
    • obserwuje rośliny, zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu. − łączy w pracy plastycznej różne techniki. − rozpoznaje i nazywa figury geometryczne: koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt. prawidłowo wymawia głoski b, p, − wykonuje pracę plastyczną techniką frotażu, − stosuje słowa: rezerwat przyrody, ochrona przyrody, − rozpoznaje i nazywa wybrane grzyby. − naśladuje głosy zwierząt, − posługuje się liczebnikami od jeden do sześć w aspektach głównym i porządkowym, − wyjaśnia, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. − rozpoznaje natężenie dźwięków, − układa kompozycję w układzie pasowym, według wzoru, − stosuje określenia: przed, za, po lewej stronie, po prawej stronie. − wyjaśnia, jak zwierzęta przygotowują się do zimy, − wypowiada się na temat opowiadania, − wykonuje fantastyczne zwierzątko z materiału przyrodniczego.
    • − rozpoznaje i nazywa literę o: małą i wielką, drukowaną, − rozpoznaje i nazywa literę o: małą i wielką, drukowaną− wie, że o jest samogłoską.
    • − rozpoznaje i nazywa literę a: małą i wielką, drukowaną, − rozpoznaje i nazywa literę a: małą i wielką, drukowaną − wie, że o jest samogłoską.
    • − rozpoznaje i nazywa literę m: małą i wielką, drukowaną, − rozpoznaje i nazywa literę m: małą i wielką, drukowaną;

WAŻNE WYDARZENIA:

– 02.09.2020r – Zebranie z rodzicami

– 18 .09.2020r – Dzień Przedszkolaka w naszej grupie Motylków

30.09.2020r- Dzień Chłopaka w naszej grupie Motylków

WIERSZ DO NAUKI NA MIESIĄC WRZESIEŃ:

Nasze zasady!

My dzieciaki, przedszkolaki

Uroczyście przyrzekamy,

Że na co dzień już od progu

Wesoło się uśmiechamy.

Przy jedzeniu nie gadamy

Nie krzyczymy, lecz mówimy.

Świat ciekawy poznajemy

I wesoło się bawimy.PIOSENKI DO NAUKI NA MIESIĄC WRZESIEŃ:

Uwaga – czerwone światło! ! (sł. Maria Terlikowska, muz. Tadeusz Kierski).

Kategorie: Motylki 2020