We wtorek 29.09.2020r. przedszkolaki z grupy „Biedroneczek” wybrały się na pieszą wycieczkę do lasu w Sztutowie w celu poznania ekosystemu jakim jest las oraz w poszukiwaniu Pani Jesieni. Podczas wycieczki dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego i prawidłowego poruszania się po drodze oraz odpowiedniego zachowania się w lesie. Przedszkolaki rozmawiały na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią oraz zjawisk atmosferycznych. W lesie dzieci miały możliwość obejrzenia na żywo drzew iglastych i liściastych oraz roślin rosnących w lesie. Spotkaliśmy wiewiórkę oraz napotkaliśmy na swojej drodze mrowisko. Zbieraliśmy dary lasu: liście, żołędzie, szyszki, wrzosy, mech. Słuchaliśmy odgłosów lasu.