W ramach zrealizowanego tematu „Chodzi listonosz tu i tam” Biedroneczki poznały pracę listonosza oraz przedmioty, które są potrzebne do wykonywania tego zawodu. Dzieci dowiedziały się jaką drogę musi pokonać list aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Zrozumiały znaczenie znajomości własnego adresu oraz imienia i nazwiska. W tym celu przedszkolaki wykonały kartki oraz narysowały obrazki dla swoich rodziców, własnoręcznie włożyły je do kopert i przykleiły znaczki, następnie podyktowały swoje adresy aby można było zaadresować listy. Jak pogoda dopisze pójdziemy na pocztę, by wrzucić je do skrzynki.
       W naszej sali utworzyliśmy kącik pocztowy, aby dzieci mogły poznać pracę urzędnika pocztowego. Na naszej przedszkolnej poczcie jest codziennie dłuuuuga kolejka: dzieci listy piszą do skrzynki wrzucają, druczki wypełniają, znaczki kupują i paczki wysyłają…