DRODZY RODZICE

Ruszyła kolejna edycja projektu „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”.

Cieszymy się, że Miś Miluś wraca do dzieci. Ponieważ wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego zabraniają zabawy pluszakami, nasz Miś będzie obserwował zajęcia dzieci i uczestniczył w czytaniu z bezpiecznej odległości ( miejsce na regale niedostępne dzieciom).

Nasza grupa bierze udział w dwóch MODUŁACH:

MODUŁ I – „Książeczki dzieciństwa” (od 02.11.2020 do 31.05.2021)

MODUŁ III – „Dbamy o zdrowie z małym Misiem” (listopad)

MODUŁ I – „Książeczki dzieciństwa” (od 02.11.2020 do 31.05.2021)

Zaczynamy od poniedziałku 2 listopada tematem kompleksowym „Bajki i bajeczki z dziecięcej książeczki”. Moduł zakłada udział rodziców w projekcie.

Etapy projektu:

1. Dzieci otrzymują karty pracy do uzupełnienia przez rodziców i wykonania rysunku przez dzieci. (termin wykonania zadania do 28 lutego 2021) Rodzice robią zdjęcie i wysyłają do nauczyciela (nr tel. 666890760) lub dzieci przynoszą wykonaną pracę do przedszkola. Zdjęcia wszystkich prac znajdą się na stronie grupy. Zrobimy z nich także „PRZEDSZKOLNĄ KSIĄŻECZKĘ DZIECIĘCYCH HITÓW DO CZYTANIA”. Prace bedą również zaprezentowane dzieciom za pomocą projektora.

2. Rodzice zapisują na kartce i przekazują nauczycielom lub przesyłają wiadomość sms, z tytułami swoich ulubionych książek z dzieciństwa. My stworzymy ranking „KSIĄŻKOWYCH HITÓW RODZICÓW” i zamieścimy go na stronie grupy. (do 15 grudnia)

3. Rodzice czytają dzieciom książki w domu, robią zdjęcia, przysyłają do nas. Zachęcamy do nagrywania krótkich filmików z czytania i przesyłania do nas

(nr tel. 666890760) również przez aplikację WhatsApp. (do 30 kwietnia 2021) Przysłanie zdjęć czy filmików wiąże się ze zgodą rodziców na zamieszczenie ich na stronie internetowej grupy.

4. Nauczyciele czytają dzieciom książeczki przez cały rok.

MODUŁ III – „Dbamy o zdrowie z małym Misiem” (listopad)

Dzieci wspólnie z Małym Misiem będą obchodzić Światowy Dzień Mycia rąk i Dzień Zdrowego Śniadania. Ułożymy rymowanki zachęcające do zdrowego odżywiania. Samodzielnie przygotujemy zdrowe śniadanie. Stworzymy mapę myśli po pogadance na temat zdrowia. Ponieważ nie możemy zapraszać gości do przedszkola zaprezentujemy dzieciom filmik lub bajeczkę edukacyjna dotyczącą dbania o zdrowie.

Wszystkie aktywności dzieci będą udokumentowane zdjęciami i zamieszczone na stronie grupy.

ZACHĘCAMY RODZICÓW DO WSPÓŁPRACY PRZY REALIZACJI TEGO PROJEKTU!

DZIĘKUJEMY!

Kategorie: Żabki 2020