Drodzy Rodzice

Zakończyliśmy część projektu „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” –  Moduł III – „Dbamy o zdrowie z małym Misiem” .

Miś Miluś towarzyszył nam przyglądając się poczynaniom przedszkolaków. Najpierw obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Przypomnieliśmy, kiedy należy myć ręce, poznaliśmy etapy mycia rąk. Następnie w praktyce wykorzystaliśmy swoją wiedzę i umiejętności myjąc nasze rączki.

W Dniu Zdrowego śniadania samodzielnie przygotowaliśmy sobie kanapki, zdrowe i kolorowe! Ułożyliśmy też dwie rymowanki związane ze zdrowiem i stworzyliśmy mapę myśli podsumowującą zdobytą wiedzę na temat „Jak dbać o swoje zdrowie”. Przypomnieliśmy też, czym zajmuje się lekarz i pielęgniarka. Samodzielnie wykonaliśmy czepki, które dawniej nosiły pielęgniarki.

Wszystkie dzieci wiedzą, że teraz, w dobie pandemii, szczególnie należy przestrzegać zasad higieny, dbać o zdrowie swoje i innych!

MAC-Cert-mm3-dbamy-o-zdrowie-beata-kompiel

Kategorie: Żabki 2020