Nie ma jeszcze rozporządzenia, ale chciałabym wstępnie przedstawić Państwu organizację pracy przedszkola od 29 marca do 09 kwietnia 2021
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, rząd zdecydował o zamknięciu żłobków i przedszkoli w okresie od 27 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r.                                                        Będą jednak wyjątki – w placówkach będą mogły przebywać dzieci pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Z uwagi na lockdown i zamknięcie żłobków i przedszkoli rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
W dniach od 27 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r. brak odwozów i przywozów do przedszkola. Przedszkole funkcjonować będzie w godzinach od 6,30 do 16,00.
Po ukazaniu się rozporządzenia przekażę więcej informacji.
Pozdrawiam Katarzyna Daniluk-Szala