Zabawy kartami świątecznymi – zajęcia matematyczne.

Prosimy Rodziców o przygotowanie 10 kart wielkanocnych z życzeniami.

Zadania dla dzieci:

• Dziecko układa karty jedna obok drugiej a następnie liczy karty od strony lewej do prawej i od prawej do lewej. Pokazuje liczbę kart na palcach.  Wniosek: Bez względu na kierunek liczenia liczba kart się nie zmienia.
  • Dziecko buduje z kart dom, liczy karty, które użyło do budowy. Pokazuje wynik na palcach.

Rodzice czytają zadanie, dziecko wykonuje polecenia:

Mama postanowiła wysłać karty z życzeniami świątecznymi do babci Zosi, cioci Krysi, wujka Edka i pradziadka Adama. Dzieci układają odpowiednią liczbę kart. Niestety, zabrakło jej jednego znaczka. Odłożyła więc jedną kartę na bok i poszła do skrzynki pocztowej tylko z tymi, na których nakleiła znaczki. Ile kart mama wrzuciła do skrzynki pocztowej?  Dziecko pokazuje wynik na palcach.

• Dzieci samodzielnie projektują kartkę wielkanocną dowolnie wybraną techniką z wykorzystaniem kredek, mazaków lub farb.

CZEKAMY NA ZDJĘCIA!

Zabawy kolorami – zabawy badawcze.

Dzieci opowiadają,co dzieje się na obrazku, następnie z rodzicami czytaja tekst pod obrazkiem.

Rozmowa na temat przeczytanego tekstu.
Rodzic pyta:
Czym Olek malował jajka? Jakiego koloru farby miał Olek? Wyjaśnia, że kolory można podzieić na dwie grupy: ciepłe i zimne. Kolory ciepłe to takie, które kierują nasze myśli ku słońcu i ciepłu. Kolory zimne zaś przypominają nam wodę, chłód i niebo. Pyta: O których kolorach używanych przez Olka możemy powiedzieć, że są ciepłe, a o których, że są zimne? Co mógł zrobić Olek, aby jego jajka były pomalowane na więcej niż cztery kolory?

Zabawa w mieszanie kolorów.
Poszukiwanie kolorów, z których powstanie kolor zielony.
Potrzebne będą: podstawka do mieszania barw, pędzel, farby w kolorach podstawowych: żółtym, czerwonym, niebieskim.
Dzieci mieszają ze sobą farby. Sprawdzają  z jakich kolorów udało im się uzyskać kolor zielony.

Kategorie: Żabki 2020