Dzień dobry Krasnal!

Dzisiejsze zajęcia zaczniemy od kilku zagadek dotyczących zwierząt z gospodarstwa wiejskiego. Posłuchajcie i powiedzcie o kim mowa: 

Kolorowe ma piórka,

woła: kukuryku

i mieszka z kurami w kurniku. (kogut)

 

Wieczorem odpoczywa w stajni,

bo od wielu dni

ciężko pracuje

na swojej wsi. ( koń)

 

Mieszka w chlewiku

i głośno kwiczy: kwiku, kwiku. (świnia)

 

Znosi jajka i

choć nie szczerozłote,

to właśnie do niej idziesz,

gdy na jajecznicę masz ochotę. (kura)

 

A teraz zadanie plastyczne. Zróbcie wesołą świnkę z papierowego talerzyka. Miłej zabawy i Powodzenia!

Potrzebne:

papierowy talerzyk, papier kolorowy, blok techniczny, farby, pędzelek, klej, nożyczki

Najpierw malujemy papierowy talerzyk różową farbą, a następnie odstawiamy go, aby wysechł. W międzyczasie z kolorowego papieru wycinamy kształt różowych uszu oraz ryjka świnki, po czym przyklejamy je do talerzyka w odpowiednie miejsca. Później z bloku technicznego wycinamy kształt oczu oraz uśmiechu i również przyklejamy je do buzi.

Na koniec, aby świnka wyglądała bardziej atrakcyjnie, można z zielonego papieru wyciąć kształt koniczynki i przykleić go do buzi świnki. Dodatkowo możemy zrobić zakręcony ogonek i przykleić go od spodniej strony talerzyka.