21 maja obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu. Celem obchodów Dnia Kosmosu, ustanowionego z inicjatywy amerykańskich astronautów, jest upamiętnienie wydarzeń, związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej i zachęcenie ludzi do zgłębiania tajemnic wszechświata.
      Tego dnia „Biedroneczki” dowiedziały się czym jest kosmos, jak wygląda i gdzie on tak właściwie jest. Podczas zajęć dzieci wzbogacały wiedzę na temat Układu Słonecznego. Poznawały pojęcia związane z kosmosem tj. planeta, orbita, kosmonauta, statek kosmiczny, droga mleczna itp. Oglądając zdjęcia i filmy edukacyjne poznały fakty i ciekawostki o planetach. Wielką radość sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną oraz praca plastyczna. To był dzień pełen pozytywnych emocji.