Od kiedy świętujemy Dzień Dziecka?

Międzynarodowy Dzień Dziecka ma swoje początki w 1925 roku. Wtedy to w Genewie odbyła się Światowa Konferencja na Rzecz Dobra Dzieci. W Polsce natomiast Dzień Dziecka obchodzony był jeszcze przed II wojną światową. Pierwszy raz świętowano go  już w 1929 roku, ale 22 września. Tego dnia dzieci po mszy w kościele szły na szkolne akademie, a później na wycieczki i zabawy. W tym dniu rozdawano również dzieciom słodycze. W 1952 roku święto zostało ustanowione na stałe.

Nasz dzisiejszy dzień był pełen atrakcji. Pojechaliśmy nad morze w Sztutowie.  Sama jazda autobusem już wzbudziła u dzieci wiele emocji. Były zachwycone. Od dłuższego czasu wypytywały: Kiedy pojedziemy na wycieczkę…? Nad morzem budowaliśmy zamki z piasku, graliśmy w piłkę, zbieraliśmy muszelki.  Wyjazd nie był końcem niespodzianek. W przedszkolu czekał  na nas pyszny obiad, a na deser lody.
Dzieci otrzymały również małe niespodzianki w formie kolorowanek i lizaków od mamy Franka (Pani Basi), za które jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Dzień był super!

Dzień Dziecka- Motylki!