Tematy kompleksowe:

1.Witamy w przedszkolu Krasnoludki

2.Poznajemy zasady bezpieczeństwa

*Przedstawianie się przez dziecko imieniem.                                                          *Zachęcanie dzieci do zabawy wybranymi samodzielnie zabawkami.                     *Wdrażanie do uczestniczenia w zajęciach z całą grupą.                                       * Zapoznanie z kącikami tematycznymi i ich wyposażeniem.                                 *Wdrażanie do porządkowania miejsca zabawy, odkładanie zabawek na
wyznaczone, stałe miejsca.                                                                                     *Utrwalanie znajomości imion kolegów. Doskonalenie spostrzegawczości i pamięci.
*Wdrażanie do zgodnej zabawy wspólnymi zabawkami.                                        *Swobodne wypowiedzi – nabywanie odwagi i umiejętności wypowiadania własnych myśli.                                                                                        *Rozwijanie poczucia własnej tożsamości.
*Integrowanie grupy.                                                                                            *Wdrażanie do przestrzegania reguł zabawy.
* Kształtowanie umiejętności słuchania i obserwowania.                                         *Rozwijanie sprawności manualnej.                                                                       *Wdrażanie do używania zwrotów grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia.
* Wprowadzenie zasad dotyczących bezpiecznych zabaw na sprzęcie ogrodowym i zakazu oddalania się z wyznaczonego terenu.
*Podejmowanie prób wspólnego śpiewania.

PIOSENKA DO NAUKI”My jesteśmy Krasnoludki”

My jesteśmy krasnoludki
Hopsa sa, hopsa sa
Pod grzybkami nasze budki