15 września obchodziliśmy, w grupie „Żabek”, Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni nie tylko dzieci, ale również młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”). Opisał on historię nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki zwyczajnej kropce uwierzyła we własne możliwości i poznała swój talent. Ta niezwykła historia uświadomiła naszym maluchom, że każdy człowiek – mały i duży – ma swoją wartość. Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe!

Kategorie: Żabki 2021