W poniedziałek (27.09.2021r.) dzieci z grupy „Żabek” wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.
     Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącika przyrody i do swoich pojemników zbierały „leśne skarby”, które pani jesień zostawiła w lesie. Szukaliśmy także ukrytych w lesie kolorów by wypełnić, leśnymi darami, naszą tablicę kolorów. Na koniec urządziliśmy zawody sportowe.
      Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Kategorie: Żabki 2021