Drodzy Rodzice!

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego projektu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Nasze motylkowe dzieci biorą udział w module ,,Kodujemy razem z Małym Misiem”. Celem jest przygotowanie dzieci do czytania poprzez zabawy z kodami. Dzieci wezmą udział w  misiowych zagadkach i łamigłówkach, ćwiczących umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, czyli kompetencji niezbędnych w codziennym życiu. Dzieci będą miały możliwość zaprezentowania własnych zainteresowań i na ich kanwie tworzenia łamigłówek i zadań dla przedszkolaków. Wy, Drodzy Rodzice, będziecie mogli śledzić nasze poczynania na stronie naszej grupy – będą zamieszczane zdjęcia. Realizacja tego modułu potrwa do 05.11.2021 r.

Udział w tym projekcie zarejestrowaliśmy na stronie www.codeweek.eu/add Dzięki temu inicjatywa ta zostanie wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce. CodeeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zachęcamy Rodziców do ,,Rodzinnego kodowania”. Na stronie Coding@Home można znaleźć zbiór krótkich filmików z materiałami do samodzielnego wykonania z dziećmi , łamigłówkami, wciągającymi grami i wyzwaniami związanymi z kodowaniem. Zachęcamy do robienia zdjęć i wysyłania do nas. Zamieścimy je na stronie naszej grupy.

Życzymy wszystkim owocnej edukacji poprzez fajną zabawę z kodowaniem!

Kategorie: Motylki 2021