Dnia 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt. Fauna jako istotny składnik żywej przyrody jest ogromną wartością. Jej różnorodność wyraża się nie tylko pięknem form i gatunków, również harmonią ustanowioną prawami przyrody. Królestwo zwierząt, roślin i grzybów w drodze ewolucji zawładnęło całą planetą.
Położenie Polski w środku Europy sprzyja urozmaiceniu krajobrazów i ekosystemów zasiedlanych przez dzikie zwierzęta. Jednak miejsc, gdzie można spotkać relikty najbardziej dzikiej przyrody zostało już bardzo niewiele.
Dzieci z grupy „Żabek”, podczas dzisiejszych zajęć dowiedziały się, że zwierzęta to nie rzeczy, ale istoty żywe, posiadające swoje prawa, że mają zdolność odczuwania i powinniśmy przejawiać życzliwość oraz troskę w stosunku do nich i kształtować, wobec nich, pozytywne postawy.
Dzieci przygotowały jedzenie dla ptaków, spędzających zimę w Polsce.

Kategorie: Żabki 2021