22.04.2022 r. Biedroneczki obchodziły Dzień Ziemi. Był to dzień w kolorach zielonym – ląd i niebieskim – woda. Dla przedszkolaków zostało zorganizowanych wiele zabaw z ekologią w tle.

Dzieci rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci wykonały pracę plastyczną – ekologiczną kulę ziemską. Eksperyment „mleczna kula ziemska” i czyszczenie jej za pomocą „magicznego płynu” wywołał u dzieci wielkie zdziwienie i zafascynowanie.
Na koniec Biedroneczki założyły ogród dla motyli oraz  zasadziły drzewka w  przedszkolnym ogrodzie.

Dzień Ziemi