W środę 11 maja 2022r. „Żabki” wybrały się na wycieczkę do lasu. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego, bezpośredni kontakt z przyrodą oraz pogłębienie wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących w lesie.
    Pani Jola, oprowadziła nas po lesie, w ciekawy i przystępny sposób przybliżyła dzieciom zagadnienia związane z florą i fauną lasu. Na początku dowiedzieliśmy się jak należy się zachowywać w lesie oraz dlaczego tak ważne jest, aby nie śmiecić w lesie i jakie to niesie za sobą konsekwencje. Spacer leśnymi ścieżkami dostarczył nam wiele przyjemności i był okazją do prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Spotkaliśmy nawet zwierzątka: zaskrońca, żuczka, motyla, mrówki i dzięcioła. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u małych dzieci.

Kategorie: Żabki 2021