Dziś 20 maja pszczoły i inne zapylacze mają swoje święto. Z tej okazji wybraliśmy się do biblioteki, gdzie dzieci pogłębiły swoją wiedzę przyrodniczą na temat życia pszczół. Pomalowały również w zespołach hotele dla owadów, które na kolejnym spotkaniu wypełnią materiałem przyrodniczym, aby mogły zamieszkać w nich owady. Na koniec  przedszkolaki przekazały paniom swoją książeczkę, którą samodzielnie zilustrowały i ułożyły tekst. Zaprosiliśmy również do przedszkola mamę Franka – Panią Basię, która w bardzo ciekawy sposób przekazała dzieciom cenne informacje na temat życia pszczół. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu. Miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza – przymierzyć go, oraz poznać przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę. Nie zabrakło degustacji miodu. Najważniejszym jednak przesłaniem obu tych spotkań było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.