DRODZY RODZICE!

Pragnę zachęcić Was dzisiaj do uczestnictwa w projekcie: „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami. Słyszeliście już nie raz historię misia, który wyruszył w świat. Tak, miś zwiedza przedszkola w całej Polsce, by wysłuchać bajek i poznać przedszkolaków. Nasze ,,Pszczółki” również bardzo chciałyby zaprosić misia Milusia do swoich domów.

Bez Was jednak ten projekt nie dojdzie do skutku… O co proszę?

Co tydzień w poniedziałek jedno dziecko z naszej grupy weźmie misia Milusia do swojego domu. Zaczynamy już  19 września. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi i dziecku na dobranoc. Łatwe, prawda? Zapewne co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu, tym razem towarzyszyć Wam będzie pluszowy Gość. Proszę Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Uzupełnijcie wspólnie z dzieckiem kartę książki. Myślę, że będzie to dla Was wspaniała zabawa. Misia i kartę przynieście do przedszkola najpóźniej w kolejny poniedziałek.

Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.”

Zaproście, proszę, dzisiaj to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.

Pozdrawiam serdecznie – nauczycielka grupy Beata Kompiel