13.03 Poniedziałek

ŚNIADANIE: Pieczywo mieszane z masłem, jajko w sosie jogurtowo-majonezowym (jajko, jogurt bałkański, majonez, szczypiorek) schab pieczony, ser żółty, sałata, pomidor koktajlowy, ogórek, rzodkiewka, szczypiorek
Kawa z mlekiem(mleko, inka)
Kiwi

OBIAD: Kapuśniak z kiszonej kapusty (kurczak, kapusta kiszona, marchew, seler, seler naciowy, pietruszka, por, natka, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz) Makaron pełnoziarnisty z mięsem wieprzowo-wołowym polany sosem bolońskim (makaron, łopatka, wołowina, cebula, przecier pomidorowy, zioła prowansalskie) Kompot wieloowocowy (jabłko, borówka, truskawka, malina, woda, miód)

PODWIECZOREK: Pieczywo mieszane z masłem, pasta z czerwonej fasoli (fasola czerwona, bazylia, cebula) krakowska sucha, sałata pomidor koktajlowy, ogórek, papryka, rzodkiewka, szczypiorek
Herbata owoce sadu

14.03 Wtorek

ŚNIADANIE: Bułka zwykła i razowa z masłem, schab pieczony, ser żółty, jajko, sałata, pomidor koktajlowy, ogórek, rzodkiewka, papryka, szczypiorek
Herbata malinowa
Banan

OBIAD: Zupa pomidorowa zabielana z ryżem (kurczak, ryż brązowy, śmietana, przecier pomidorowy, marchew, seler naciowy, seler, por, pietruszka, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz) Kotlet z piersi kurczaka panierowany w mące krupczatce (pierś z kurczaka, jajko, mąka, olej) z ziemniakami. Sałata lodowa z jogurtem bałkańskim. Kompot wieloowocowy (jabłko, borówka, truskawka, malina, woda, miód)

PODWIECZOREK: Rogalik drożdżowy z dżemem niskosłodzonym (drożdże, mąka, masło, mleko, jajko, dżem niskosłodzony) Mleko czekoladowe (mleko, czekolada gorzka)

15.03Środa

ŚNIADANIE: Pieczywo mieszane z masłem,Płatki owsiane na mleku z żurawiną i rodzynkami, dżem niskosłodzony, miód wielokwiatowy
Herbata koperkowa
Jabłko

OBIAD: Zupa żurek zabielany (kurczak, marchew, seler, seler naciowy, pietruszka, por, majeranek, sól, liść laurowy, ziele angielskie, ziemniak, czosnek jogurt bałkański) Sztuka mięsa duszona w sosie własnym duszona w sosie własnym (łopatka, cebula, sól, pieprz) z kaszą pęczak. Surówka z kalafiora, brokuła, pomidora z czosnkiem i jogurtem bałkańskim. Kompot wieloowocowy (jabłko, borówka, truskawka, malina, woda, miód)

PODWIECZOREK: Pieczywo mieszane z masłem pasta z soczewicy czerwonej (soczewica, pomidor, suszony, cebula, bazylia) wędzonka z szynki, ser żółty, sałata, pomidor koktajlowy, papryka, rzodkiewka, szczypiorek
Herbata owoce sadu

16.03.Czwartek

ŚNIADANIE: Bułka zwykła i razowa z masłem, Łosoś wędzony, szynka ze spichrza, sałata, ogórek kiszony, pomidor koktajlowy, rzodkiewka, papryka, szczypiorek
Herbata z cytryną
Winogrono

OBIAD: Zupa ogórkowa zabielana z ziemniakami (kurczak, ogórek kiszony, marchew, por, pietruszka, seler, seler naciowy, śmietana, ziemniak, sól, liść laurowy, ziele angielskie) Rumsztyk z mięsa wieprzowego -cielęcego panierowany w mące krupczatce (cielęcina, łopatka, jajko, krupczatka, cebula, olej) ziemniakami. Buraczek na ciepło. Kompot wieloowocowy (jabłko, borówka, truskawka, malina, woda, miód)

PODWIECZOREK: Kasza manna na gęsto polana musem truskawkowym (mleko, kasza manna, truskawka)

17.03Piątek

ŚNIADANIE: Pieczywo mieszane z masłem, szynka ze spichrza, krakowska sucha ser żółty, sałata, pomidor koktajlowy, ogórek, rzodkiewka, szczypiorek, papryka
Kakao (mleko, kakao)
Warzywa na zgryz(marchew, ogórek, rzodkiewka)

OBIAD: Zupa krem z fasoli (kurczak, fasola, marchew, por, pietruszka, seler, seler naciowy, ziemniak, sól, liść laurowy, ziele angielskie, czosnek majeranek) Gotowane pulpeciki rybne z łososia i dorsza w sosie koperkowo-śmietanowym (łosoś, dorsz, jajko, cebula, koper, śmietana) z kaszą jęczmienną. Surówka z kapusty pekińskiej z kukurydzą, jabłkiem, marchwią z oliwą z oliwek. Kompot wieloowocowy (jabłko, borówka, truskawka, malina, woda, miód)

PODWIECZOREK: Jabłecznik na kruchym cieście (jabłko, mąka, masło, cukier trzcinowy, żółtko)
Kisiel do picia

JADŁOSPIS ZAWSZE MOŻE ULEC ZMIANIE

Kategorie: Jadłospis