Jeż – tajemniczy, nocny drapieżnik. Dzięki swoim niezwykłym kolcom i małemu ryjkowi jest uwielbiany przez wszystkie dzieci.

We wtorek 12 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży poprzez wysłuchanie ciekawostek o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Nie zabrakło wierszyka, piosenki oraz zabaw o jeżykach. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy jeże z masy solnej.
       Na zakończenie, korzystając z pięknej jesiennej pogody, wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie stworzyliśmy kopiec dla jeżyka aby wygodnie i cieplutko przetrwał zimę. Do przedszkola wróciły zmęczone, ale bardzo szczęśliwe dzieci.