17 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw, bowiem tego dnia, „krasnale”, piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowaliśmy dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznaliśmy też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.
Pierniki wyszły wspaniałe dlatego postanowiliśmy je dodatkowo ozdobić lukrem i kolorową posypką – zabawy i podjadania było co nie miara, a gotowe pierniczki zanieśliśmy w prezencie dla naszych Rodziców.