Dzień dobry Kochani.

Posłuchajcie opowiadania D. Wawiłow Dziwna Marta.

Luśka przybiegła z przedszkola strasznie przejęta.
– U nas w przedszkolu jest nowa dziewczynka! – zawołała do mamy. – Ma na imię Marta!
– To ładnie – powiedziała mama. – A jaka ona jest?
Luśka zastanowiła się.
– Dziwna – powiedziała po chwili. – Kudłata. Oczy ma jak talerze. Ręce jak grabie, i zielone włosy.
– Naprawdę? – zdziwiła się mama.
– Naprawdę! – zapewniała ją Luśka. – Mogę ci narysować!
Następnego dnia Luśka zawołała już od progu:
– Wiesz, co dziś zrobiła Marta?! Jadła piasek z piaskownicy! Sama widziałam! Zjadła całe wiaderko…
– Ojej! – zmartwiła się mama. – To ją brzuch rozboli!
– Już ją rozbolał! Przyjechało pogotowie i zabrało ją do szpitala… Potem Marta przyniosła do przedszkola nietoperza i trzymała go w kieszeni fartuszka. I nietoperz ugryzł w palec panią Czesię – kucharkę. Potem Marta zjadła na obiad wszystkie rybki z akwarium i kwiatki z doniczek. A potem, kiedy dzieci spały, huśtała się na żyrandolu i śpiewała głupie piosenki.
– Okropna jest ta Marta! – powiedziała mama.
– No! – ucieszyła się Luśka. – Okropnie okropna. A ty, co myślałaś!
Luśka wzięła mamę za rękę i wyciągnęła ją na spacer do parku. W parku na ławeczce siedziała jakaś pani z dziewczynką. Dziewczynka miała niebieską sukienkę, niebieskie wstążki w złotych warkoczykach, niebieskie oczy.
– Cześć, Luśka! – zawołała. – Popatrz, mamusiu, to jest Luśka z mojego przedszkola.
– Luśka?! – przestraszyła się pani. – Ta sama, która przyniosła do przedszkola węża boa? I odgryzła pani Czesi palec? I biegała po podwórku na golasa? Chodź, Martusiu, idziemy do domu – pani złapała dziewczynkę za rękę i pobiegła z nią do wyjścia.
Mama spojrzała na Luśkę, a Luśka na mamę. Mama pokiwała głową, a Luśka się zaczerwieniła. A potem… Potem obie głośno się roześmiały.

Proszę porozmawiać z dzieci na temat wyglądu i zachowania dziewczynek z opowiadania opisanych przez ich koleżanki. Podkreślić i wytłumaczyć, że o innych nie należy źle mówić, a tym bardziej zmyślać na ich temat. Spytać, co czułyby dzieci, gdyby na ich temat kolega lub koleżanka z przedszkola powiedzieli nieprawdę.

A teraz czas na zuuuuumbowe szaleństwo, zapraszam do zabawy. Wstańmy z kanapy, weźmy za rękę rodzica, brata, siostrę, babcię… włączmy film i razem bawmy się świetnie. Im nas więcej tym weselej
• Dance Monkey Zumba Kids https://www.youtube.com/watch?v=GRM9h8EQ6Bw

Życzę fantastycznego weekendu, niech dzień dziecka trwa codziennie.