Witajcie Kochani.
Dziś przygotowałam dla Was zestaw zabaw ruchowych. Bardzo proszę rodziców o wytłumaczenie dzieciom jak wykonać poszczególne ćwiczenia.
1. Zabawa orientacyjno-porządkowa Auta.
Dzieci biegają po pokoju/ogródku w różnych kierunkach, trzymając w rękach krążek – kierownicę. Na uderzenie w bębenek/klaśnięcie zatrzymują się i trąbią: pi, pi, pi. Dwa uderzenia w bębenek są sygnałem do ponownego ruchu.

2. Zabawa z elementem skoku Nad morzem.
Dzieci wykonują skoki obunóż do przodu, naśladując przeskakiwanie przez fale.

3. Zabawa z elementem czworakowania Na plaży.
Dzieci chodzą na czworakach po plaży, szukając muszli, bursztynów. Na sygnał rodzica wykonują klęk prosty, wyciągają ręce, otwierają dłonie, pokazując, co znaleźli.

4. Ćwiczenie tułowia Rzuć daleko.
Dzieci wykonują przysiad, podnoszą woreczek leżący na dywanie/trawie i wykonują nim rzuty wraz ze skrętem tułowia, raz jedną, raz drugą ręką. Ćwiczenie powtarzamy.

5. Zabawa uspokajająca – marsz po obwodzie koła z rytmicznym klaskaniem.

Ścieżka sensoryczna Na górskim szlaku.
Ścieżka sensoryczna – to pewnego rodzaju tor przeszkód dla dziecka, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze – jest świetną zabawą dla malucha.
Rodzic układa na dywanie/ na trawie drogę: rozkłada np. liście, potem np. kwiaty, następnie np. gałązki, kamyki, rozsypuje piasek … różne struktury, faktury (przykładowe ścieżki sensoryczne w domu i ogrodzie na zdjęciach w załączniku). załącznik1 Zadaniem dziecka jest zdjęć buciki, skarpetki i bosymi stopami przejść (po kolei, stawiając stopę za stopą) po szlaku. Na koniec zabawy dzieci opisują swoje wrażenia.

Miłego weekendu Krasnalki.

Kategorie: Wydarzenia

Skip to content