„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby miały dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. Nasze przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc, by wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Na początku wysłuchaliśmy wiersza poświęconego wróżbom oraz opowiadania o ludowej tradycji wróżenia. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą dużych kostek do gry, losowaniu karteczek z zawodami itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Na zakończenie każdy lał wosk przez dziurkę od klucz. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć, przyniosły wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom.