We wrześniu również realizowaliśmy temat „Bezpieczny Przedszkolak – tydzień niebieski „  Dzieci utrwalały zasady ruchu drogowego. Poznały numer alarmowy na Policje. Zapoznały się z pracą policjanta , dowiedziały się czemu policjant jest naszym przyjacielem oraz w jakich sytuacjach możemy zwrócić się o pomoc do pana policjanta. Uczestniczyły w spotkaniu z Panami Policjantami z komisariatu w Sztutowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczyli  jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformował i zademonstrowali dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Uwieńczeniem tygodnia niebieskiego było przedstawienie pt.” Jak Paw przez jezdnie przechodził „ w wykonaniu naszych dzieci oraz pokaz mody odblaskowej w którym wzięły udział dzieci z całego przedszkola. Bardzo dziękuje rodzicom za przygotowanie fantastycznych kreacji odblaskowych dla swoich pociech.