„SKĄD JESTEŚMY I ILE MAMY LAT?”

Dzisiaj będzie nam potrzebna Karta Pracy str 56. (Przypominamy, że należy jak najszybciej odebrać rzeczy dzieci z przedszkola. Są zapakowane w reklamówkach w przedsionku przedszkola. W małej teczce znajdują się karty pracy, które będą nam potrzebne do pracy zdalnej)

Dzieci oglądają obrazki i mówią, co na nich widzą,  w co ubrane są dzieci z innych krajów. Liczą palce, które pokazują dzieci – mówią, ile lat mają: Ada, Paloma, Diego, Kazuo. Opisują, jak wyglądają dzieci z różnych stron świata. Wskazują, co najbardziej lubią robić dzieci. Dzielą imiona dzieci na sylaby: A-da, Pa-lo-ma, Die-go, Ka-zu-o.(wyklaskujemy sylaby)

Wybierzcie się razem z rodzicami na spacer. Porozmawiajcie o zmianach w  przyrodzie latem.                                                 (Meteorologiczne lato rozpoczęło się 1 czerwca)