W piękny, wrześniowy dzień poszliśmy na wycieczkę do lasu.

W ostatni dzień kalendarzowego lata obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie. Mieliśmy okazję przyjrzeć się drzewom liściastym i iglastym. Poznaliśmy dąb i jego owoce – żołędzie, dostrzegliśmy zmiany w wyglądzie kasztanowca- jego liście zmieniły kolor na brązowy. Spodobała się nam brzoza z białą korą i małymi, złotymi już gdzieniegdzie listkami. Poznaliśmy też klon, którego liście jeszcze zielone- zachwyciły nas kształtem. W lesie ujrzeliśmy dostojne i wysokie sosny oraz świerki, które przypomniały nam o Bożym Narodzeniu. Wśród drzew dojrzeliśmy budki lęgowe dla ptaków.  Zgromadziliśmy też w koszyku wiele  darów lasu z którymi wróciliśmy do przedszkola.

Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, o czym świadczą pytania, kiedy pójdziemy jeszcze raz do lasu!

Kategorie: Żabki 2020