10.12.2019 r. „krasnale” wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę. Pojechaliśmy do kina w Stegnie, na film animowany pt. „Ratujmy Mikołaja ”. Film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci do krainy Mikołaja, do miasta Elfów, wywierając ogromne wrażenie na małych widzach. Dzieci były zachwycone a uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń.
W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość. Pobyt na wycieczce to, nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie.
Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż rozwijają spostrzegawczość oraz umiejętności obserwacji, dając jednocześnie wiele przeżyć i wrażeń. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku dla ludzi i ich pracy, uczestnictwa w kulturze, kształtuje pożądane postawy.

Kategorie: Wydarzenia

Skip to content