Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
            W poniedziałek, 17 lutego „Krasnale” obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Celem obchodów jest propagowanie szacunku dla kotów, nie tylko tych rasowych oraz zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, odgadywały „Z jakiej bajki ten kot uciekł”, tańczyły przy muzyce, wykonały kociaki z rolki po papierze toaletowym oraz dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Na koniec zajęć dzieci otrzymały „kocie medale”.
Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń w miłej, radosnej atmosferze.

Kategorie: Wydarzenia

Skip to content