„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie.
Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”, wedle tradycji to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na małe, „co nieco” więc od samego rana wszystkie osoby wchodzące do przedszkola były częstowane zrobionymi przez nas faworkami.
             „Tłusty czwartek” (20.02.20) w grupie „Krasnali” rozpoczęliśmy od teatrzyku kukiełkowego wg. tekstu Marii Kownackiej „Pączki i faworki u babci Honorki”. W pogadance o tłustym czwartku dzieci poznały ludowe tradycje związane z zakończeniem karnawału oraz wykonały przygotowane zadania. Następnie odbyła się degustacja faworków oraz karnawałowe tańce. Na zakończenie wykonaliśmy pączki z papieru.

Kategorie: Wydarzenia

Skip to content