W związku z koronawirusem  od poniedziałku 16 marca, pracujemy zdalnie. Na stronie naszej grupy (codziennie do godz.11.00) zamieszczać będę dla dzieci zadania do wykonania w domu. Proszę o pomoc rodziców. Na odwrocie zadania dzieci podpisują się same – już prawie wszystkie potrafią a jeśli któreś będzie miało problem to oczywiście pomagamy. Państwo wpisujecie datę. Gotowe prace przynosimy, gdy sytuacja się unormuje i wszyscy wrócimy do przedszkola.

Zadanie na Poniedziałek 16.03.2020r

Proszę o przeczytanie wiersza Bożeny Formy Marcowe kaprysy.

Wymieszał marzec pogodę w garze.

– Ja wam tu wszystkim zaraz pokażę.

Śnieg i przymrozki, deszczową słotę,

słońca promieni dorzucę trochę.

Domieszam powiew wiatru ciepłego,

smutno by w marcu było bez niego.

Deszczu ze śniegiem troszeczkę dodam,

będzie prawdziwa marcowa pogoda.

• Proszę przygotować garnek i symbole pogody-mogą być przygotowane wspólnie, pokolorowane przez dziecko.

Rozmawiamy na temat wiersza: Co  robi marzec? Jaką pogodę wrzucił marzec do garnka? − Jaka jest prawdziwa marcowa pogoda? Dziecko wkłada do garnka kartoniki ze wszystkimi symbolami pogody i miesza je łyżką.  Na koniec dziecko ma za zadanie przykleić symbole pogody w garnku, który należy wydrukować bądź narysować samemu.

Pozdrawiam H.K.