Temat tygodnia: Teatr- i ty możesz być aktorem

Cele (na cały tydzień): dziecko dostrzega i wskazuje pozytywnych bohaterów literackich.• Dziecko wie dlaczego ważne jest głośne i wyraźne wybrzmiewanie słów przez aktorów na scenie. • Zapoznaje się  z wybranymi pojęciami związanymi z teatrem: rekwizyt, widownia, kostiumy, aktor, dekoracja, scena, sufler.  • projektuje kukiełkę, jej ubiór; dz. uczestniczy w formie teatralnej: gra z podziałem na role; inscenizuje swoją rolę; gra rolę stosując techniki żywego słowa.

Poniedziałek:

1.Co to jest teatr? – rozmowa z dzieckiem po obejrzeniu filmiku :źródło https://vod.tvp.pl/video/budzik,idziemy-do-teatru,18811003

Idziemy do teatru – TVP VoD

vod.tvp.pl › video › budzik,idziemy-do-teatru,18811003

Kot Budzik wybiera się do Teatru Lalka w Warszawie, a przy okazji dowiaduje się, jak zachowywać się w takim miejscu.

Dziękuję rodzicom za wszystkie przysyłane zdjęcia. Serdecznie wszystkich Pozdrawiam. Uściski dla dzieci. Proszę przekazać dzieciom, że bardzo podobają mi się ich prace i liczę na to, że dalej tak solidnie będą je wykonywać. Po powrocie otrzymają dyplomy i mnóstwo zielonych światełek. Kochani Rodzice – to wszystko Wasza zasługa! Bardzo dziękuję za współpracę! Brawo!!