Zadanie na dzisiaj to :

1. Ćwiczenia emisyjne.

Rozmawiamy z dzieckiem o tym, dlaczego ważne jest głośne i wyraźne wybrzmiewanie słów przez aktorów na scenie. Dziecko wypowiada głośno  samogłoski: a,o,e,i,u,y . Dzieci znają tą zabawę – bawimy się tak często w przedszkolu. Wybraną samogłoskę możemy zaśpiewać na melodię Wlazł kotek…

1. „Kufer tajemnic” – Zapoznanie z wybranymi pojęciami związanymi z teatrem: rekwizyt, widownia, kostiumy, aktor, dekoracja, scena, sufler. Przeliczanie liter w poznanych wyrazach.

Potrzebne będzie pudełko (może być po butach), dziecko może je wcześniej ozdobić -tak by stało się magicznym pudełkiem. Wkładamy do niego karteczki z napisami: rekwizyt, widownia, kostiumy, aktor, dekoracja, scena, sufler. Dziecko kolejno losuje karteczkę, my odczytujemy i prosimy  o wytłumaczenie co oznacza dany wyraz.

Następnie liczymy litery w wyrazie- możemy przyporządkować daną cyfrę (wcześniej na karteczkach zapisujemy cyfry od 1-9). Pytamy: Który wyraz ma najwięcej liter a który najmniej a może tyle samo? Powodzenia!!! Pozdrawiam.