WTOREK- 07.04.2020

Ukryte jajka – zajęcia matematyczne. Cele: określanie kierunków ruchu; oraz położenia w przestrzeni; rozwijanie umiejętności rachunkowych.

1.Ukryte jajka – odszukiwanie ukrytych w pokoju sylwet jajek przez dziecko. (Do zadania będą potrzebne wycięte sylwety jajek- mogą to być pudełeczka po kinderjajkach; mogą to być jajka narysowane i pokolorowane przez dziecko).
Rodzic chowa jajka w wybranym pomieszczeniu a następnie kieruje mówiąc w prawo, w lewo, prosto, do przodu ,do tyłu, w bok) Po odnalezieniu –prosimy by dziecko określiło  miejsce, gdzie zostało znalezione jajko.  ( np. mówiąc, że znalazło jajko pod krzesłem, na stole, na kanapie…) . Drugi sposób zabawy – dziecko chowa jajka a my szukamy. Tym razem dziecko określa kierunek naszego ruchu w celu odnalezienia kolejnych jajek.

-Przeliczanie znalezionych sylwet jaj. Zabawa: Którego jajka brakuje? Rozkładamy przed dzieckiem pięć kolorowych jaj. Prosimy by dziecko dobrze przyjrzało się jajkom a następnie jedno z jajek chowamy. Dziecko określa, które jajko zniknęło.

1. Śpiewanie piosenki już znanej dzieciom Zozi Znaki Wielkanocy