Dzisiaj gimnastyka oto zestaw zabaw ruchowych dla Was.
1. Zabawa orientacyjno-porządkowa Ptaki.
Dzieci ptaki biegają w rytm dowolnej muzyki w różnych kierunkach, machając rozłożonymi na boki rękami. Podczas przerwy w grze przykucają – lądują w gniazdach.

2. Zabawa z elementem biegu Pszczoły.
Dzieci pszczoły biegają w różnych kierunkach pokoju, machając rękami. Na mocne uderzenie w bębenek (klaśnięcie) przykucają i naśladują zbieranie nektaru z kwiatów. Dwa uderzenia w bębenek (dwa klaśnięcia) są sygnałem do ponownego biegu.

3. Ćwiczenia rąk i tułowia Odganiamy pszczoły.
Dzieci oganiają się przed krążącą wokół nich pszczołą, wymachując rękami.

4. Ćwiczenia z elementem skoku Z nogi na nogę.
Dzieci przeskakują z nogi na nogę pomiędzy rozłożonymi na podłodze obręczami (mogą to być rozłożone kartki). Na sygnał dźwiękowy biegną do obręczy i wskakują do środka, raz na jednej, raz na drugiej nodze.

5. Zabawa uspokajająca Wiosenny spacer.
Dzieci maszerują po obwodzie koła, przy rytmach dowolnej piosenki o wiośnie.

(KP) A teraz proszę Was, abyście namalowali farbami drzewo.

Na zakończenie zapraszam was do wysłuchania bajki pt Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?

Pięknie pracowaliście przez cały tydzień. W nagrodę za pięknie wykonane zadania przesyłam w załączniku dyplom. Proszę aby rodzice go wydrukowali i wpisali Wasze imię. Gratuluję i życzę Wszystkim miłego weekendu.