Witajcie Krasnalki.

Dzisiaj dowiemy się kto to jest przyjaciel? Posłuchajcie wiersza pt Przyjaciel A. Bednarek

Przyjaciel!
Któż to taki?
Czy pocieszyciel w smutku,
czy kumpel do draki?

Kto mi odpowie?
Przecież nietrudne to pytanie.
Zapewne każdy z was
zna odpowiedź na nie.

Tak!- mały Franio woła.
Przyjaciel- proszę pani
nie okłamuje nas nigdy,
oszczerstwem nie rani.
Kiedy ktoś nas bije,
staje w naszej obronie.
Kiedy ktoś wytyka palcem,
po naszej jest stronie.
W chorobie, smutku
łzy nam ociera,
dodaje otuchy,
nieustannie wspiera.
Pomocy nie odmawia,
dobrych rad udziela.
Zawsze ma czas dla nas.
Po tym poznaje się przyjaciela.

Proszę, aby porozmawiali Państwo z dziećmi na temat przyjaźni i wyjaśnili dzieciom kto to jest przyjaciel?

Wykonanie pracy plastycznej Mój przyjaciel/ Moja przyjaciółka z przedszkola.
• Proszę zapytać dzieci: Jakich kolegów/koleżanki pamiętają z przedszkola, ze swojej grupy? Z którymi dziećmi lubią się bawić w przedszkolu? Za którymi tęsknię najbardziej?
• Przypomnijmy nazwy poszczególnych części ciała, niech dziecko pokazuje na sobie części ciała, które wymienia.
• Pokaz rysowania postaci – proszę, aby rodzic najpierw narysował swoje dziecko wymieniając poszczególne części ciała jakie po kolei rysuje.
• Rozmawiamy z dzieckiem co powinien zawierać rysunek postaci (głowa, dwoje oczu…)
• Teraz dzieci rysują, kredkami świecowymi, swojego przyjaciela/ przyjaciółkę z grupy.
• Proszę aby rodzice podpisali kogo portret przedstawia.

Można zrobić zdjęcie pracy i wrzucić na naszego Messengera.